Odzyskaj Spokój

Odzyskiwanie danych z dysku twardego RAW

Odzyskiwanie danych z dysku twardego RAW przy pomocy Testdisk

Częstym problemem związanym z dyskami twardymi lub innymi urządzeniami pamięci masowej (np. dyskami USB, kartami pamięci) jest to, że nagle stają się one niedostępne (dyski RAW) bez wyraźnego powodu. Gdy wystąpi ten problem, zauważysz, że wszystkie Twoje dane zostały utracone, ale nie panikuj, ponieważ przy odrobinie szczęścia możesz odzyskać dane jednym z programów wymienionych w artykule.

Termin „dysk twardy RAW” odnosi się do dowolnego urządzenia pamięci masowej, które nie jest sformatowane w systemie plików NT (NTFS, FAT lub FAT32). Jeśli dysk jest w formacie RAW (system plików RAW), system operacyjny Windows nie rozpoznaje znajdującego się na nim systemu plików, a podczas próby uzyskania dostępu do dysku w celu wyświetlenia jego zawartości w Eksploratorze Windows pojawia się jeden z następujących komunikatów ostrzegawczych:

  • Dysk jest niedostępny. Parametr jest niepoprawny.
  • Dysk musi być sformatowany na Dysku X: przed użyciem. Czy chcesz go sformatować?
  • Brak dostępu do dysku. Wolumin nie zawiera rozpoznanego systemu plików.
  • Typ systemu plików na płycie to RAW i nie jest rozpoznawany przez system Windows.
  • Typ systemu plików jest nieczytelny. CHKDSK nie jest dostępny dla dysków RAW. (podczas korzystania z polecenia CHKDSK).

Odzyskiwanie danych z dysku RAW

 

Odzyskiwanie danych z dysku RAW, uszkodzonego lub sformatowanego.
W tym samouczku przedstawimy program do odzyskiwania do odzyskiwania utraconych (lub usuniętych) plików z uszkodzonych, sformatowanych lub niedostępnych partycji (RAW) urządzeń pamięci masowej (dysk HDD, dysk USB, karta pamięci itp.).

Uwagi:

Photorec jest bezpłatny.

Główną różnicą między bezpłatnymi narzędziami do odzyskiwania a płatnymi narzędziami jest to, że płatne narzędzie może przywrócić strukturę dysku i oryginalne nazwy brakujących plików.

Uwaga:

Dysk, którego nie można odczytać, musi być prawidłowo rozpoznany w systemie BIOS, aby można było odzyskać pliki. Jeśli dysk nie jest rozpoznawany przez BIOS, oznacza to awarię sprzętu. W takim przypadku najlepiej jest skontaktować się ze specjalistą ds. odzyskiwania danych w celu odzyskania danych.

Nie zapisuj (przechowuj) odzyskanych danych na tym samym odzyskanym urządzeniu pamięci masowej.

Po odzyskaniu sformatuj uszkodzone urządzenie pamięci masowej i sprawdź, czy nie ma problemów ze sprzętem przed ponownym użyciem.

Odzyskaj utracone pliki za pomocą PhotoRec (bezpłatnie).

Pierwszym oprogramowaniem do odzyskiwania w tym przewodniku jest narzędzie do odzyskiwania PhotoRec. Photorec zawiera TestDisk, potężne oprogramowanie do odzyskiwania danych, zaprojektowane głównie do odzyskiwania utraconych partycji.

PhotoRec to bezpłatne oprogramowanie do odzyskiwania plików do odzyskiwania utraconych plików (dokumentów, zdjęć, filmów itp.) z dysków twardych, dysków CD-ROM i utraconych obrazów z kart pamięci aparatu cyfrowego (SD, XD itp.). PhotoRec ignoruje system plików i szuka podstawowych danych, więc działa nawet wtedy, gdy system plików multimedialnych jest poważnie uszkodzony lub sformatowany.

Po zakończeniu pobierania rozpakuj testdisk-7.0.win.zip .

Pobierz TestDisk 7.0 z Photorec stąd

W wyodrębnionym folderze kliknij dwukrotnie aplikację qphotorec_win , aby uruchomić GUI narzędzia do odzyskiwania PhotoRec.

Wybierz nieczytelny dysk z listy (1), a następnie wybierz „ Bez partycji ” z listy (2).

Odzyskiwanie danych z dysku RAW

Uwaga: Jeśli chcesz znaleźć i odzyskać usunięte pliki z urządzenia pamięci masowej, wybierz wymienioną partycję (np. „NTFS”).

Odzyskiwanie danych z dysku RAW

Kliknij Przeglądaj i wybierz lokalizację na komputerze, aby zapisać odzyskane pliki.6. Po zakończeniu naciśnij Wyszukaj i poczekaj na zakończenie procesu wyszukiwania.

Wskazówka: Jeśli chcesz pobrać określone typy plików (np. dokumenty Word), kliknij przycisk Formaty plików i wybierz odpowiedni format pliku (np. „doc”)

Odzyskiwanie danych z dysku RAW

Odzyskiwanie danych z dysku RAW

6. Po zakończeniu naciśnij Wyszukaj i poczekaj na zakończenie procesu wyszukiwania.

Wskazówka: Jeśli chcesz pobrać określone typy plików (np. dokumenty Word), kliknij przycisk Formaty plików i wybierz odpowiedni format pliku (np. „doc”)

7. Na koniec przejdź do wybranej lokalizacji sklepu, aby wyświetlić odzyskane pliki.

 

 

Odzyskiwanie danych z dysków twardych i dysków SSD w największym Europejskim Centrum odzyskiwania danych w Warszawie.

Punkty przyjęć nośników do odzyskiwania danych

Jeśli macie państwo problem z dyskiem, w każdym przypadku uszkodzenia bądź utraty danych prosimy o dostarczenie go w celu analizy możliwości przywrócenia dostępu do danych.

Kontakt do punktu przyjęć nośników w Warszawie