Odzyskaj Spokój

SYSTEMY PLIKÓW

Czy kiedykolwiek spotkałeś się z problemem uszkodzonego systemu plików ? Jak wiemy, jeśli system plików jest uszkodzony, nie możemy uzyskać dostępu do tego dysku, a także jego danych. Tutaj myślę, że niektórzy będą się tym martwić, ponieważ nie wiedzą, jak odzyskać dane z dysku z uszkodzonym systemem plików .

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli system plików dysku został uszkodzony, możemy pomóc w przywróceniu danych z uszkodzonego dysku bez uszkadzania oryginalnych danych.

Jak wiemy, system plików służy do kontrolowania sposobu przechowywania i pobierania danych. Ponadto systemy plików mogą być używane na wielu różnych typach urządzeń pamięci masowej, które wykorzystują różne rodzaje nośników. Tutaj możesz przeczytać ten post „ System plików ”, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli system plików jest uszkodzony, nie możemy uzyskać dostępu do tego dysku ani jego danych.

Objawy uszkodzonego systemu plików

Ponadto podczas próby uzyskania dostępu do dysku z uszkodzonym systemem plików w Eksploratorze Windows mogą pojawić się następujące typowe symptomy:

  1. Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny.
  2. Struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna.
  3. Musisz sformatować dysk, zanim będziesz mógł go używać . Czy chcesz sformatować to teraz?
  4. Ten wolumin nie zawiera rozpoznanego systemu plików. Upewnij się, że wszystkie wymagane sterowniki systemu plików są załadowane i że wolumin nie jest uszkodzony.

Co ważniejsze, nie można uzyskać dostępu do tego dysku ani go zobaczyć w Eksploratorze Windows, ponieważ komputer z systemem Windows nie może rozpoznać systemu plików lub dysk ten staje się nieprzydzielony.

Mówiąc konkretnie, sformatowałeś dysk za pomocą systemu plików ext2/3/4, ale nie możesz uzyskać dostępu do tego dysku, ponieważ Windows nie może odczytać tych systemów plików; jeśli dysk zostanie nieprzydzielony z powodu uszkodzonego systemu plików, nie możesz go zobaczyć.