Odzyskaj Spokój

Format C z dysku do naprawy systemu

Używanie płyty do naprawy systemu Windows aby sformatować dysk C.

Format C z dysku do naprawy systemu

Jednym ze sposobów formatowania C jest użycie polecenia formatowania z wiersza polecenia, dostępnego z zewnątrz systemu Windows za pośrednictwem dysku do naprawy systemu.

Dysk naprawy systemu można utworzyć z dowolnego roboczego komputera z systemem Windows 7 i może być używany do formatowania dysku C bez względu na system operacyjny znajdujący się na nim.

Uwaga: “System Repair Disc” nie instaluje systemu Windows 7 i nie potrzebujemy klucza produktu, aby użyć dysku do naprawy systemu.

1. Tworzymy dysk naprawczy systemu w systemie Windows 7.

Jak wspomniano powyżej, potrzebujemy dostępu do komputera z systemem Windows 7, aby utworzyć dysk naprawczy systemu.

Nie musi to jednak być komputer z systemem Windows 7. Jeśli nie mamy pod ręką komputera z systemem Windows 7, znajdujemy znajomego, który utworzy dysk naprawczy systemu z jego komputera.

Ważne: Jeśli nie możemy znaleźć sposobu na utworzenie dysku do naprawy systemu, nie będziemy w stanie sformatować dysku C w ten sposób. Zobacz więcej informacji na temat sposobu formatowania C.

Uwaga: Jeśli masz dysk instalacyjny systemu Windows Vista lub Windows 7, możesz go uruchomić zamiast tworzyć dysk naprawczy systemu. Wskazówki od tego miejsca do przodu przy użyciu dysku instalacyjnego będą takie same.

2. Uruchom dysk systemowy.

Oglądamy naciskamy dowolny klawisz, aby uruchomić z dysku CD lub DVD … komunikat po włączeniu komputera i upewniamy się, że to następuje. Jeśli nie widzimy tej wiadomości, ale zamiast tego widać, że Windows ładuje pliki … wiadomość, to też dobrze.

3. Czekamy, aż system Windows załaduje pliki … i Ekrany startowe systemu Windows. Kiedy się skończą, widzimy duże logo systemu Windows 7 z kilkoma rozwijanymi polami.

Zmień dowolne opcje języka lub klawiatury, jeśli chcesz, a następnie kliknij przycisk Dalej.

Ważne: nie martwimy się komunikatami „wczytywanie plików” lub „uruchamianiem systemu Windows”. System Windows nie jest zainstalowany w dowolnym miejscu na komputerze – uruchamia się system recovery option (opcje odzyskiwania systemu), to wszystko.

4. Pojawi się małe okno dialogowe z napisem “Wyszukiwanie instalacji systemu Windows”.

Po kilku sekundach zniknie i zostanie wyświetlone okno Opcje odzyskiwania systemu z dwiema opcjami.

Wybierz “Użyj narzędzi odzyskiwania, które mogą pomóc rozwiązać problemy z systemem Windows“. Wybierz system operacyjny do naprawy. a następnie kliknij przycisk Dalej>.

Uwaga: System operacyjny może być tu wymieniony na liście lub nie. Jeśli korzystasz z innego systemu operacyjnego, takiego jak Windows XP lub Linux, nic nie pojawi się tutaj – i to jest OK. Aby go formatować, na tym komputerze nie potrzebujesz kompatybilnego systemu operacyjnego.

5. Kliknij “Wiersz polecenia” z ekranu Opcje odzyskiwania systemu.

Uwaga: jest to w pełni funkcjonalna komenda wiersza polecenia i zawiera wszystkie polecenia, które można oczekiwać z wiersza polecenia w zainstalowanej wersji systemu Windows 7.

6. Po wyświetleniu monitu wpisz następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz Enter:

format c: / fs: NTFS

Polecenie formatu użyte w ten sposób będzie formatować C z systemem plików NTFS, który jest zalecanym systemem plików dla większości instalacji systemu Windows.

Ważne: Dysk, na którym jest przechowywany system Windows, zwykle C, w rzeczywistości nie może zostać zidentyfikowany jako dysk C z wiersza polecenia z dysku naprawy systemu lub płyty instalacyjnej. Na przykład w większości instalacji systemu Windows 7 dysk C jest zgłaszany jako napęd D. Upewnij się, że formatujesz właściwy napęd!

Uwaga: Jeśli chcesz formatować C przy użyciu innego systemu plików lub w inny sposób, możesz przeczytać więcej o poleceniu formatu tutaj: “Formatuj szczegóły polecenia”.

7. Wprowadź etykietę woluminu dysku, którą sformatujesz, po wyświetleniu zapytania, a następnie naciśnij klawisz Enter. Etykieta woluminu nie jest rozróżniana.

Wprowadź etykietę bieżącego woluminu dysku C:

Jeśli nie znasz etykiety woluminu, anuluj format za pomocą Ctrl + C, a następnie zobacz jak znaleźć etykietę woluminu dysku z wiersza polecenia.

Uwaga: Jeśli napęd C nie posiada etykiety, co często nie jest wymagane, użytkownik nie zostanie poproszony o jej wprowadzenie. Jeśli więc nie widzisz tej wiadomości, oznacza to, że dysk C nie ma nazwy, co jest w porządku. Przechodzimy do kroku 8.

8. Wpisujemy Y, a następnie wciskamy klawisz Enter, gdy zostanie wyświetlony monit z następującym ostrzeżeniem:

OSTRZEŻENIE, WSZYSTKIE DANE NA NIE WYJMOWALNYM DYSKU C: BĘDĄ UTRACONE!
Wykonać format (Y/N) ?

Weźmy to na poważnie! Nie można cofnąć formatu! Bądźmy pewni, że chcemy sformatować C, co spowoduje usunięcie systemu operacyjnego i uniemożliwi uruchomienie komputera przed jego zainstalowaniem. Ponadto, jak wspomniałem w kroku 6, upewnijmy się, że napęd C naprawdę jest napędem, którego uważasz.

9. Poczekaj, aż format dysku C zostanie zakończony.

Uwaga: formatowanie dysku o dowolnym rozmiarze zajmie trochę czasu; formatowanie dużego dysku może trwać bardzo długo. Jeśli dysk C jest bardzo duży, nie martwmy się, jeśli nie osiąga nawet 1 procenta przez kilka sekund, a nawet kilka minut.

10. Po formacie zostanie wyświetlony monit o wprowadzenie etykiety woluminu.

Wpisujemy lub nie nazwę dysku, a następnie naciśnij klawisz Enter.

11. Poczekaj, aż zostanie utworzona struktura systemu plików. Napis ten będzie widoczny na ekranie.

Po wyświetleniu monitu można usunąć dysk naprawczy systemu i wyłączyć komputer. Nie ma potrzeby wyjść z wiersza polecenia lub wykonać cokolwiek innego w celu odzyskiwania systemu.

To jest to! Właśnie sformatowaliśmy dysk C.

Ważne: Jak należy zrozumieć podczas formatowania C usunęliśmy cały system operacyjny. Oznacza to, że po ponownym uruchomieniu komputera i próbie rozruchu z dysku twardego nie działa, ponieważ nie ma już niczego na dysku.

To, co zobaczysz po włączeniu, to „BOOTMGR missing” lub komunikat o błędzie „NTLDR missing„, co oznacza, że ​​nie znaleziono systemu operacyjnego.

 

Adresy punktów przyjmujących zlecenia można zobaczyć pod tym linkiem “Punkty przyjmowania zleceń

MiP Data & Forensic oferuje odzyskiwanie utraconych danych z najcięższych przypadków uszkodzeń dysków twardych i dysków SSD w największym europejskim  Centrum odzyskiwania danych w Warszawie