Odzyskaj Spokój

Jak usunąć rozszerzenie przeglądarki adware PBlock+

Co to jest rozszerzenie przeglądarki adware PBlock+?

PBlock + to rozszerzenie Google Chrome, które twierdzi, że blokuje wyskakujące okienka, ale zamiast tego wyświetla reklamy w przeglądarce.

Po zainstalowaniu to rozszerzenie otworzy nowe karty w przeglądarce, które wyświetlają reklamy próbujące sprzedać oprogramowanie, rozpowszechniać fałszywe aktualizacje oprogramowania i oszustwa związane z pomocą techniczną.

Jak zostało zainstalowane rozszerzenie PBlock+ w przeglądarce Chrome?

Rozszerzenie PBlock + jest obecnie rozpowszechniane przy użyciu reklam podobnych do poniższej. Nie widziano go jako instalowanego za pośrednictwem pakietów adware ani innych programów. Reklamy te są wyświetlane przez witryny, które otwierają wyskakujące okienka lub nowe karty prowadzące do tych stron, lub przez oprogramowanie reklamowe.

Ponieważ to rozszerzenie reklamuje się jako blokada wyskakujących okienek, ale wyświetla niechciane i złośliwe reklamy, zdecydowanie zaleca się jego odinstalowanie. Jeśli nie chcesz używać tego rozszerzenia, możesz bezpłatnie usunąć PBlock +, korzystając z tych instrukcji.

Jeśli nie masz pewności, jak to rozszerzenie zostało zainstalowane, lub obawiasz się, że na Twoim komputerze mogą zostać zainstalowane inne rozszerzenia lub niechciane programy, możesz zamiast tego skorzystać z poniższego przewodnika usuwania.

Ten przewodnik usuwania może wydawać się przytłaczający ze względu na liczbę kroków i wiele programów, które będą używane. Został napisany w ten sposób, aby zapewnić jasne, szczegółowe i łatwe do zrozumienia instrukcje, których każdy może użyć do bezpłatnego usunięcia tej infekcji. Przed skorzystaniem z tego przewodnika zalecamy przeczytanie go raz i pobranie wszystkich niezbędnych narzędzi na pulpit. Po wykonaniu tej czynności wydrukuj tę stronę, ponieważ może być konieczne zamknięcie okna przeglądarki lub ponowne uruchomienie komputera.

 

2. Aby zamknąć programy, które mogą zakłócać proces usuwania, musimy najpierw pobrać program Rkill. Rkill przeszuka Twój komputer pod kątem aktywnych infekcji złośliwym oprogramowaniem i spróbuje je zamknąć, aby nie przeszkadzały w procesie usuwania. Aby to zrobić, pobierz RKill na swój pulpit z poniższego łącza.
Obraz logo Rkill

RKILL

Na stronie pobierania kliknij przycisk Pobierz teraz oznaczony iExplore.exe . Gdy pojawi się monit, gdzie go zapisać, zapisz go na pulpicie .
3. Po pobraniu kliknij dwukrotnie ikonę iExplore.exe , aby automatycznie spróbować zatrzymać wszelkie procesy związane z rozszerzeniem przeglądarki adware PBlock + i innym złośliwym oprogramowaniem. Prosimy o cierpliwość, podczas gdy program szuka różnych złośliwych programów i je kończy. Po zakończeniu czarne okno automatycznie się zamknie i otworzy się plik dziennika. Przejrzyj plik dziennika, a następnie zamknij go, aby móc przejść do następnego kroku. Jeśli masz problemy z uruchomieniem RKill, możesz pobrać inne wersje RKill o zmienionych nazwach. Wszystkie pliki mają zmienione nazwy na kopie RKill, które możesz zamiast tego spróbować. Należy pamiętać, że strona pobierania otworzy się w nowym oknie lub na nowej karcie przeglądarki.

Nie uruchamiaj ponownie komputera po uruchomieniu RKill, ponieważ złośliwe programy uruchomią się ponownie.

4. W tym momencie powinieneś pobrać Malwarebytes Anti-Malware lub MBAM, aby przeskanować komputer w poszukiwaniu wszelkich infekcji, oprogramowania reklamowego lub potencjalnie niechcianych programów, które mogą być obecne. Pobierz program Malwarebytes z następującej lokalizacji i zapisz go na pulpicie:

logo

MALWAREBYTES ANTI-MALWARE

5. Po pobraniu zamknij wszystkie programy i system Windows na komputerze, w tym ten.
6. Kliknij dwukrotnie ikonę na pulpicie o nazwie MBSetup-1878.1878-4.0.exe . Spowoduje to rozpoczęcie instalacji MBAM na twoim komputerze.
7. Po rozpoczęciu instalacji postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby kontynuować proces instalacji. Nie wprowadzaj żadnych zmian w ustawieniach domyślnych, a po zakończeniu instalacji programu zostanie wyświetlony ekran powitalny.

Na tym ekranie kliknij przycisk Rozpocznij , gdzie zostaniesz poproszony o zakup i aktywację licencji. Aby nadal używać go za darmo, kliknij opcję „Może później”, a następnie wybierz „Użyj Malwarebytes Free”.

Należy zauważyć, że darmowa wersja skanuje i usuwa złośliwe oprogramowanie, ale nie zapewnia ochrony w czasie rzeczywistym przed zagrożeniami, które występują, gdy skanowanie nie jest wykonywane.

Na koniec zostanie wyświetlony ekran z prośbą o zapisanie się do ich biuletynu. Wystarczy kliknąć opcję „Otwórz Malwarebytes Free”, aby uruchomić program.

8. MBAM rozpocznie się teraz i będziesz na głównym ekranie, jak pokazano poniżej.

fot install 7

Musimy teraz włączyć skanowanie w poszukiwaniu rootkitów, aby wykryć największą liczbę złośliwego oprogramowania i niechcianych programów, jaka jest możliwa dzięki MalwareBytes. Aby to zrobić, kliknij koło zębate Ustawienia w lewym górnym rogu ekranu, a zostaniesz przeniesiony do sekcji ustawień ogólnych.

Teraz kliknij opcję Bezpieczeństwo u góry ekranu. Zostaną wyświetlone ustawienia, których MalwareBytes będzie używać podczas skanowania komputera.
Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję skanowania, jak pokazano poniżej.

fot install 6

Na tym ekranie włącz ustawienie Skanuj w poszukiwaniu programów typu rootkit , klikając przełącznik, aby zmienił kolor na niebieski.

Po włączeniu skanowania w poszukiwaniu rootkitów kliknij przycisk X , aby zamknąć ustawienia i wrócić do ekranu głównego.

9. Powinieneś teraz kliknąć przycisk Skanuj , aby rozpocząć skanowanie komputera w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.
Ten proces może zająć trochę czasu, dlatego sugerujemy zrobienie czegoś innego i okresowe sprawdzanie stanu skanowania, aby zobaczyć, kiedy się zakończy.
fot install 5
10. Po zakończeniu skanowania MBAM wyświetli ekran, który wyświetla wszelkie wykryte złośliwe oprogramowanie, oprogramowanie reklamowe lub potencjalnie niechciane programy. Należy pamiętać, że obraz wyników skanowania w naszym przewodniku może wyglądać inaczej niż ten, który jest wyświetlany w tej wersji Malwarebytes, ponieważ została utworzona w starszej wersji.

Malwarebytes Premium

Powinieneś teraz kliknąć przycisk Kwarantanna , aby usunąć wszystkie wybrane elementy. MBAM usunie teraz wszystkie pliki i klucze rejestru i doda je do kwarantanny programu.

Podczas usuwania plików MBAM może wymagać ponownego uruchomienia w celu usunięcia niektórych z nich. Jeśli wyświetli się komunikat informujący o konieczności ponownego uruchomienia, pozwól mu na to. Po ponownym uruchomieniu komputera i zalogowaniu się, kontynuuj pozostałe kroki.

11. Możesz teraz wyjść z programu MBAM.
12. W tym momencie powinieneś pobrać Zemana AntiMalware lub ZAM, aby przeskanować komputer pod kątem wszelkich infekcji, adware lub potencjalnie niechcianych programów, które mogą być obecne. Pobierz Zemana AntiMalware z poniższej lokalizacji i zapisz go na swoim pulpicie:
img

ZEMANA ANTIMALWARE

13. Po pobraniu zamknij wszystkie programy i otwórz okna na komputerze.
14. Teraz kliknij dwukrotnie ikonę na pulpicie o nazwie Zemana.AntiMalware.Setup.exe . Spowoduje to rozpoczęcie instalacji Zemana AntiMalware na Twoim komputerze.
15. Po rozpoczęciu instalacji postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby kontynuować proces instalacji. Nie wprowadzaj żadnych zmian w ustawieniach domyślnych, a po zakończeniu instalacji programu Zemana automatycznie uruchomi się i wyświetli ekran główny.
16. Będziesz teraz na głównym ekranie Zemana AntiMalware, jak pokazano poniżej.

fot install 3

Nad przyciskiem Skanuj zmień typ skanowania na Głębokie skanowanie, a następnie kliknij przycisk Skanuj , aby rozpocząć skanowanie w celu usunięcia złośliwego oprogramowania.

17. Zemana AntiMalware rozpocznie teraz skanowanie komputera w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, oprogramowania reklamowego i potencjalnie niechcianych programów. Ten proces może zająć trochę czasu, dlatego sugerujemy zrobienie czegoś innego i okresowe sprawdzanie stanu skanowania, aby zobaczyć, kiedy się zakończy.

Zemana AntiMalware

18. Kiedy Zemana zakończy skanowanie, wyświetli ekran z wszystkimi wykrytymi programami. Należy pamiętać, że znalezione przedmioty mogą różnić się od przedstawionych na poniższym obrazku.

fot install 1

Przejrzyj wyniki skanowania, a gdy będziesz gotowy do kontynuowania procesu czyszczenia, kliknij przycisk Dalej , aby usunąć lub naprawić wszystkie wybrane wyniki. Po kliknięciu przycisku Dalej Zemana usunie niechciane pliki i naprawi zmodyfikowane, legalne pliki. Jeśli otrzymasz ostrzeżenie, że Zemana musi zamknąć otwarte przeglądarki, zamknij wszystkie przeglądarki internetowe, które mogą być otwarte, a następnie kliknij przycisk OK , aby kontynuować.

Zemana utworzy teraz punkt przywracania systemu i usunie wykryte pliki oraz naprawi wszystkie zmodyfikowane pliki.

19. Po zakończeniu procesu zostanie wyświetlony ekran z napisem Ukończono. Na tym ekranie możesz teraz zamknąć ekran Zemana AntiMalware i kontynuować wykonywanie pozostałych instrukcji.
20. Teraz pobierz AdwCleaner i zapisz go na pulpicie. AdwCleaner przeskanuje komputer w poszukiwaniu programów typu adware, które mogły zostać zainstalowane na komputerze bez Twojej wiedzy. Możesz pobrać AdwCleaner z następującego adresu URL:
img

ADWCLEANER

21. Po zakończeniu pobierania programu AdwCleaner kliknij dwukrotnie ikonę AdwCleaner.exe, która teraz pojawia się na pulpicie. Po dwukrotnym kliknięciu ikony otworzy się program AdwCleaner i zostanie wyświetlona umowa licencyjna programu. Po przeczytaniu kliknij przycisk Zgadzam się , jeśli chcesz kontynuować. W przeciwnym razie kliknij przycisk Nie zgadzam się , aby zamknąć program. Jeśli system Windows zapyta, czy chcesz uruchomić AdwCleaner, pozwól mu działać.

Jeśli wybrałeś kontynuację, zostanie wyświetlony ekran startowy, jak pokazano poniżej.

Ekran startowy AdwCleaner

22. Teraz kliknij przycisk Skanuj w AdwCleaner. Program rozpocznie teraz wyszukiwanie znanych programów typu adware, które mogą być zainstalowane na komputerze. Po zakończeniu wyświetli wszystkie znalezione elementy w sekcji Wyniki na powyższym ekranie. Przejrzyj wyniki i spróbuj określić, czy wymienione programy zawierają programy, których nie chcesz instalować. Jeśli znajdziesz programy, które chcesz zachować, odznacz powiązane z nimi wpisy.

Dla wielu osób zawartość sekcji Wyniki może wydawać się myląca. Jeśli nie widzisz nazwy programu, o której wiesz, że nie powinna zostać usunięta, przejdź do następnego kroku.

23. Aby usunąć programy adware wykryte w poprzednim kroku, kliknij przycisk Wyczyść na ekranie AdwCleaner. AdwCleaner wyświetli monit o zapisanie wszystkich otwartych plików lub danych, ponieważ program będzie musiał zamknąć wszystkie otwarte programy, zanim rozpocznie czyszczenie.

Zapisz swoją pracę, a następnie kliknij przycisk OK . AdwCleaner usunie teraz wszystkie wykryte adware z twojego komputera. Po zakończeniu wyświetli alert wyjaśniający, czym są PUP (potencjalnie niechciane programy) i oprogramowanie reklamowe. Przeczytaj te informacje, a następnie naciśnij przycisk OK . Zostanie wyświetlony alert z informacją, że AdwCleaner musi ponownie uruchomić komputer.

fot install 18

Kliknij przycisk OK , aby umożliwić AdwCleaner ponowne uruchomienie komputera.

24. Po ponownym uruchomieniu komputera i zalogowaniu się AdwCleaner automatycznie otworzy plik dziennika zawierający pliki, klucze rejestru i programy, które zostały usunięte z komputera.

fot install 3

Przejrzyj ten plik dziennika, a następnie zamknij okno Notatnika.

25. Jeśli nadal masz problemy z rozszerzeniem przeglądarki adware PBlock + , powinieneś także zresetować przeglądarki do ich domyślnej konfiguracji. Należy pamiętać, że ta metoda usunie wszystkie dodatki, rozszerzenia, paski narzędzi i inne dostosowania, ale pozostawi nienaruszone zakładki i ulubione.

W przypadku każdej przeglądarki zainstalowanej na komputerze kliknij ikonę przeglądarki poniżej i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby zresetować tę przeglądarkę.

Aby całkowicie usunąć rozszerzenie przeglądarki adware PBlock + , musisz zresetować Chrome z powrotem do ustawień początkowych. Wykonanie tych czynności spowoduje usunięcie wszystkich informacji konfiguracyjnych z Chrome, takich jak strona główna, ustawienia kart, zapisane informacje z formularzy, historia przeglądania i pliki cookie. Ten proces spowoduje również wyłączenie wszystkich zainstalowanych rozszerzeń. Jednak wszystkie zakładki zostaną zachowane. Aby zresetować Chrome, otwórz program i kliknij przycisk menu Chrome ( Przycisk menu Chrome m) w prawym górnym rogu okna. Otworzy się menu główne Chrome, jak pokazano poniżej.

fot install 19

Teraz kliknij opcję menu oznaczoną Ustawienia, jak pokazano strzałką na powyższym obrazku, co spowoduje otwarcie ekranu podstawowych ustawień. Przewiń w dół na sam dół, a zobaczysz opcję Pokaż ustawienia zaawansowane …, jak pokazano na poniższym obrazku.

fot install 20

Kliknij opcję Pokaż ustawienia zaawansowane … , aby otworzyć ekran ustawień zaawansowanych. Przewiń na sam dół, aż zobaczysz przycisk resetowania, jak pokazano na poniższym obrazku.

fot install 17
Teraz kliknij przycisk Resetuj ustawienia , jak pokazano na powyższym obrazku. Chrome otworzy teraz okno dialogowe z pytaniem, czy na pewno chcesz zresetować przeglądarkę.

fot install 16

Aby zresetować Chrome, kliknij przycisk Resetuj . Chrome usunie teraz wszystkie Twoje dane osobiste, historię przeglądania i wyłączy wszystkie zainstalowane rozszerzenia. Twoje zakładki pozostaną jednak nienaruszone i nadal będą dostępne. Możesz teraz zamknąć kartę Ustawienia i przejść do pozostałych instrukcji.

INTERNET EXPLORER

Aby całkowicie usunąć rozszerzenie przeglądarki adware PBlock + , będziesz musiał zresetować Internet Explorer z powrotem do ustawień początkowych. Wykonanie tych czynności spowoduje usunięcie wszystkich informacji konfiguracyjnych z programu Internet Explorer, takich jak strona główna, zapisane informacje z formularzy, historia przeglądania i pliki cookie. Ten proces spowoduje również wyłączenie wszystkich zainstalowanych pasków narzędzi i dodatków. Jednak wszystkie zakładki zostaną zachowane.

Aby zresetować przeglądarkę Internet Explorer, otwórz program i kliknij przycisk menu przeglądarki Internet Explorer ( Przycisk menu narzędzi) w prawym górnym rogu okna. Otworzy się menu główne przeglądarki Internet Explorer, jak pokazano poniżej.

fot install 21

Teraz kliknij opcję menu oznaczoną Opcje internetowe, jak pokazano strzałką na powyższym obrazku, co spowoduje otwarcie ekranu Opcje internetowe.

fot install 22

Teraz kliknij kartę Zaawansowane , jak pokazano na powyższym obrazku. Otworzy się ekran Ustawienia zaawansowane.

fot install 22

Teraz kliknij przycisk Resetuj … , jak pokazano na powyższym obrazku. Internet Explorer otworzy teraz okno dialogowe z prośbą o potwierdzenie, że chcesz zresetować przeglądarkę.

fot install 24

W oknie dialogowym resetowania pokazanym powyżej zaznacz pole wyboru Usuń ustawienia osobiste, a następnie kliknij przycisk Resetuj . Internet Explorer usunie teraz wszystkie twoje dane osobiste, historię przeglądania i wyłączy wszystkie dodatki i paski narzędzi. Twoje ulubione pozostaną jednak nienaruszone i nadal będą dostępne.

fot install 25

Po zakończeniu procesu resetowania kliknij przycisk Zamknij . Zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie programu Internet Explorer w celu zakończenia resetowania. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki Internet Explorer możesz kontynuować wykonywanie pozostałych instrukcji.

FIREFOX

Aby całkowicie usunąć rozszerzenie przeglądarki adware PBlock + , musisz odświeżyć przeglądarkę Firefox i przywrócić jej początkowe ustawienia. Czyni to poprzez usunięcie wszystkich dodatków i spersonalizowanych ustawień konfiguracji. Jednak wszystkie zakładki zostaną zachowane.

Aby zresetować przeglądarkę Firefox, otwórz program i kliknij przycisk menu przeglądarki Firefox ( Przycisk menu przeglądarki Firefox) w prawym górnym rogu okna. Spowoduje to otwarcie głównego menu przeglądarki Firefox, jak pokazano poniżej.

fot install 26

 Teraz kliknij przycisk ze znakiem zapytania ( Przycisk pomocy), jak wskazuje strzałka na powyższym obrazku. Otworzy się menu pomocy Firefoxa.
fot install 27
Następnie kliknij opcję Informacje dotyczące rozwiązywania problemów , jak wskazuje strzałka na powyższym obrazku. Spowoduje to przejście do strony rozwiązywania problemów.

fot install 30

Aby rozpocząć proces odświeżania kliknij na Odśwież Firefox .. przycisku. Gdy to zrobisz, zostanie wyświetlone potwierdzenie z pytaniem, czy chcesz odświeżyć przeglądarkę Firefox.

fot install 29

Aby odświeżyć przeglądarkę Firefox, kliknij przycisk Odśwież Firefoksa . Po zakończeniu procesu odświeżania zostanie wyświetlone okno importu, które zostanie automatycznie zamknięte. Kiedy to się zamknie, Firefox będzie otwarty i poinformuje, że został odświeżony.

fot install 28
Możesz teraz kliknąć przycisk Chodźmy! , aby ponownie rozpocząć korzystanie z przeglądarki Firefox.

SAFARI

Aby całkowicie usunąć rozszerzenie przeglądarki adware PBlock + , musisz zresetować Safari z powrotem do ustawień początkowych. Wykonanie tych czynności spowoduje usunięcie wszystkich informacji konfiguracyjnych z Safari, takich jak Twoje najlepsze witryny, zapisane informacje z formularzy, historia przeglądania i pliki cookie. Ten proces nie spowoduje usunięcia zakładek ani rozszerzeń, które będą nadal dostępne po zresetowaniu Safari.

Aby zresetować Safari, otwórz program i kliknij koło zębate ( Opcje przeglądarki Safari) w prawym górnym rogu okna. Otworzy się menu główne Safari, jak pokazano poniżej.

fot install 32

Teraz kliknij opcję menu oznaczoną Resetuj Safari, jak pokazano strzałką na powyższym obrazku. Otworzy się okno, w którym możesz wybrać wszystkie elementy, które chcesz zresetować.

fot install 31
Zachowaj znaczniki wyboru w każdej opcji, a następnie kliknij przycisk Resetuj . Safari usunie wszystkie Twoje dane osobowe, a następnie otworzy pustą stronę, co oznacza, że ​​proces został zakończony.Należy pamiętać, że ten proces nie powoduje usunięcia zakładek ani żadnych zainstalowanych rozszerzeń Safari. Jeśli chcesz usunąć również rozszerzenia Safari, możesz pobrać ten plik wsadowy , który zresetuje Safari i usunie wszystkie zainstalowane rozszerzenia, zachowując jednocześnie zakładki.
26. Teraz powinieneś pobrać HitmanPro z następującej lokalizacji i zapisać go na swoim pulpicie:
img

HITMANPRO

Podczas odwiedzania powyższej strony pobierz wersję, która odpowiada typowi bitu używanej wersji systemu Windows.

27. Po pobraniu kliknij dwukrotnie plik o nazwie HitmanPro.exe (dla 32-bitowych wersji systemu Windows) lub HitmanPro_x64.exe (dla 64-bitowych wersji systemu Windows). Po uruchomieniu programu zostanie wyświetlony ekran startowy, jak pokazano poniżej.

fot install 15

Teraz kliknij przycisk Dalej , aby kontynuować proces skanowania.

28. Będziesz teraz na ekranie konfiguracji HitmanPro. Jeśli chcesz zainstalować 30-dniową wersję próbną HitmanPro, wybierz opcję Tak, utwórz kopię HitmanPro, abym mógł regularnie skanować ten komputer (zalecane) . W przeciwnym razie, jeśli chcesz przeskanować komputer tylko raz, wybierz opcję Nie, chcę wykonać tylko jednorazowe skanowanie, aby sprawdzić ten komputer .

fot install 14

Po wybraniu jednej z opcji kliknij przycisk Dalej .

29. HitmanPro rozpocznie teraz skanowanie komputera w poszukiwaniu infekcji, oprogramowania reklamowego i potencjalnie niechcianych programów. Po zakończeniu wyświetli listę wszystkich przedmiotów znalezionych przez Hitmana, jak pokazano na poniższym obrazku. Należy pamiętać, że znalezione przedmioty mogą różnić się od przedstawionych na obrazku.

fot install 13

Powinieneś teraz kliknąć przycisk Dalej , aby HitmanPro usunął wykryte elementy. Po zakończeniu zostanie wyświetlony ekran Wyniki usuwania, który pokazuje stan różnych programów, które zostały usunięte. Na tym ekranie należy kliknąć przycisk Dalej , a po wyświetleniu monitu kliknąć przycisk Uruchom ponownie . Jeśli HitmanPro nie wyświetli monitu o ponowne uruchomienie, po prostu kliknij przycisk Zamknij .

Po ponownym uruchomieniu komputera lub naciśnięciu przycisku Zamknij powinieneś być teraz na pulpicie systemu Windows.

30. Ponieważ wiele złośliwego oprogramowania i niechcianych programów jest instalowanych przez luki w zabezpieczeniach przestarzałych i niezabezpieczonych programów, zdecydowanie zaleca się użycie Secunia PSI do skanowania w poszukiwaniu podatnych programów na komputerze. Samouczek dotyczący używania Secunia PSI do skanowania w poszukiwaniu podatnych programów można znaleźć tutaj:

Jak wykryć wrażliwe i przestarzałe programy za pomocą Secunia Personal Software Inspector

Twój komputer powinien być teraz wolny od programu rozszerzenia przeglądarki adware PBlock+ . Jeśli Twoje obecne rozwiązanie zabezpieczające zezwala na ten program na Twoim komputerze, możesz rozważyć zakup w pełni funkcjonalnej wersji Malwarebytes Anti-Malware w celu ochrony przed tego typu zagrożeniami w przyszłości.