URZĄDZENIA

Reading Time: 5 minutes

Top 5 Data Recovery Hardware

Jest wiele rozwiązań sprzętowych do odzyskiwania danych, firmy które je produkują zawsze muszą być na czasie w stosunku do producentów dysków, bo jak wiemy nierzadko nowy dysk kupiony w sklepie po tygodniu możne nam zrobić niespodziankę i uszkodzić się mając w sobie wszystkie nasze dane, które tam właśnie umieściliśmy.

1# DeepSpar Disk Imager

Disk Imager z DeepSpar to zestaw sprzętowy, który jest pomocny w usłudze odzyskiwania danych drive-to-drive. Urządzenie składa się z systemu PC, który łączy się bezpośrednio z uszkodzonym napędem. Za pomocą sprzętu komunikuje się z dyskiem na niskim poziomie rejestru ATA. W związku z tym proces omija zwykle system BIOS wywołujący dysk twardy. Standardowa obsługa systemu BIOS nie pomaga w odzyskiwaniu uszkodzonych sektorów, ponieważ spowoduje to awarię systemu.

Imager dyskowy kontroluje wejście zasilania do jednostki źródłowej, dzięki czemu może ponownie zasilać źródło bez restartu. DeepSpar używa odpowiednich poleceń ATA i poleceń specyficznych dla dostawcy. Polecenia te są w stanie ominąć błędy ECC i zyskać potencjał do wysłania poleceń resetowania sprzętu i oprogramowania do napędu, które pomagają w kontrolowaniu “czasu oczekiwania na odczyt”. Limit czasu odczytu to zdefiniowana ilość czasu obliczana w milisekundach, jaką otrzymuje dysk twardy w celu odczytania określonego sektora w obrębie taśmy.

Jeśli dysk twardy osiągnie limit czasu odczytu przed odczytaniem sektora, to pominie ten sektor. Obraz dysku zachowuje zapis pominiętego sektora na mapie i zapewnia ponowne przetworzenie sektora w późniejszych przejściach. Za pomocą oprogramowania użytkownik końcowy może ustawić wszystkie polecenia i parametry zgodnie z wymaganiami. Funkcja mapy w obrazie dysku zapamiętuje pominięte sektory i błędy. Z tego powodu uruchamia wiele przebiegów bez konieczności ponownego przetwarzania wcześniej odczytanych sektorów. Przetworzy tylko błędy i pominie sektory. Zamiast tworzyć plik obrazu, wykorzystuje on różne techniki i polecenia do tworzenia obrazu sektorów źródłowych bezpośrednio do dysku docelowego.

W branży odzyskiwania danych pojawia się coraz więcej napędów z interfejsem USB. W rezultacie procesy obrazowania niestabilnych / zdegradowanych dysków USB (szczególnie tych, które mają wbudowane złącze USB) stają się problemem dla wielu firm odzyskiwania danych.

Dobre wieści! Wreszcie, po tak długim czasie bez odpowiedniego rozwiązania do obrazowania dla napędów USB, DeepSpar wprowadza profesjonalne narzędzie do odzyskiwania danych zbudowane specjalnie dla napędów USB.

Dodatek USB do oprogramowania DeepSpar Disk Imager 4 to pierwsze w branży oprogramowanie sprzętowe USB, które implementuje natywną obsługę USB. Pomijając system BIOS / OS, ma pełną kontrolę nad procesami przetwarzania obrazu dla napędów USB, niemal na tym samym poziomie, co w przypadku napędów ATA:

Dodatek umożliwia wielokrotne przebiegi z mapą sektorów, odczytanie limitu czasu sektora, skuteczne i szybkie resetowanie urządzenia, repowering napędu , i więcej.

 

Dodatek USB umożliwia użytkownikom oprogramowania DeepSpar Disk Imager 4:

 

 • Image Napędy USB 2.0/3.0 z wbudowanym złączem USB (takim jak Western Digital, Seagate, Samsung i Toshiba USB 2.5 “) lub dyskami zamontowanymi w obudowie USB
 • Obsługuje komunikację z napędami USB 2.0/3.0 za pośrednictwem protokołów masowego przesyłania danych masowych i protokołów ATA przez port USB
 • Mapę głowic do dysków Western Digital USB
 • Odblokowuje chronione hasłem dyski Western Digital USB (zablokowane przez WD SmartWare) za pomocą znanego hasła użytkownika.
 • Uzyskuje dostęp do ukrytych USB LBA (obszaru bezpieczeństwa) znajdujących się na końcu napędów Western Digital
 • Obsługuje polecenia ATA przez USB, takie jak Wyłączanie operacji SMART (Wstępna konfiguracja dysku) i Tryb uśpienia dysku
 • Obsługuje rozbudowany system powiadamiania o błędach USB-SCSI dla dodatkowej diagnostyki napędu
 • Osiąga maksymalne prędkości transferu danych dla napędów USB 3.0 przy użyciu mniejszych bloków odczytu (prędkość przetwarzania do 120 MB/s przy mieszaniu MD5 w czasie rzeczywistym)
 • Zaimplementowano też natywny tryb tylko do odczytu USB (blok zapisu)

2# ACE Laboratory – PC-3000 Express System

PC-3000 Express System firmy ACE Laboratory to potężny kombajn oparty na oprogramowaniu sprzętowym do odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku, na którym działają interfejsy ATA i IDE. System zapewnia obsługę wielu dostawców, ułatwiając użytkownikowi podłączenie dowolnego dysku twardego, uzyskanie dostępu do uszkodzonego dysku i wybór odpowiedniego działania w celu pobrania zawartości. Jeśli czas i prędkość są ważne dla klienta, rozwiązaniem jest PC-3000 Express System. System odzyskiwania sprzętowego działa wydajnie i efektywnie podczas pracy z dużą prędkością, aby odczytać uszkodzone sektory z uszkodzonego dysku twardego. Zaletą korzystania z systemu jest możliwość zezwolenia na wykonanie czterech różnych zadań odzyskiwania w tym samym wystąpieniu bez utraty szybkości dla żadnej z operacji.

 • Zaprojektowany specjalnie na potrzeby przedsiębiorstw zajmujących się odzyskiwaniem danych, PC-3000 nie wymaga czystych pomieszczeń, servo-piszących ani innych kosztownych urządzeń.
 • Uniwersalne programy narzędziowe zapewniają szybszą diagnostykę dysku i pozwalają wybrać metody odzyskiwania. Wyspecjalizowane narzędzia umożliwiają głębszą diagnostykę i odzyskiwanie oprogramowania układowego w trybie specyficznym dla producenta dysku.
 • W przeciwieństwie do narzędzi do naprawy oprogramowania dystrybuowanych przez firmy programistyczne i producentów napędów, PC-3000 naprawia napęd i traktuje dane użytkownika z szacunkiem. W przeciwieństwie do oprogramowania testowego i naprawczego producenta,
 • PC-3000 posiada podręczniki i zapewnia metody przywracania napędu w środowisku nienaruszonym danych użytkownika.
 • Oprogramowanie dostarczane z PC-3000 posiada przyjazny dla użytkownika interfejs Microsoft Windows XP/Vista/7/8 x86/x64.
 • PC-3000 jest dostarczany z szeroką gamą adapterów do najpopularniejszych typów napędów, a biblioteki oprogramowania układowego są ciągle aktualizowane pod kątem nowych napędów i poprawek, i można je pobrać w razie potrzeby z Ace Laboratory.
 • PC-3000 ma wbudowane funkcje do obsługi poszczególnych napędów dla ich najczęstszych awarii: na przykład uszkodzenie firmware w G-liście i uszkodzenie listy P w Maxtor; SMART przeciwdziała przepełnieniu w wydaniach Western Digital, Fujitsu MPG i nie tylko.
 • Zestaw PC-3000 zawiera kartę PC-3000 PCIe, oprogramowanie PC-3000, gamę adapterów i zapewnia dostęp do plików do pobrania, naszego forum użytkownika i wsparcia technicznego.

3# Nanoforensico

Nanoforensic, założona w 2008 roku, jest odsprzedawcą komponentów sprzętowych i programowych z zakresu informatyki śledczej. Platforma działa jako pojedyncza stacja do zakupu oprogramowania kryminalistycznego, sprzętu kryminalistycznego, stacji roboczych, powielaczy sądowych, blokerów zapisu, sprzętu mobilnego i oprogramowania, wraz z oprogramowaniem do odzyskiwania danych i rozwiązaniami sprzętowymi. Obszerny zbiór sprzętu w kategorii odzyskiwania danych zapewnia potrzebną odpowiedź dla klienta, który szuka rozwiązania do odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku twardego.

4# Atola “Insight”

“Insight” firmy Atola Technology to jedno z najnowszych profesjonalnych narzędzi do odzyskiwania danych. Chociaż jest to mniej więcej taki sam koszt jak PC3000, z mniejszymi możliwościami naprawy oprogramowania układowego, dobrze radzi sobie z napędami klonującyni (podobnymi do Deep Disk Imager).

forensic-data-recovery-tool

Ale jednym z głównych powodów, dla których zainwestowaliśmy w Atola Insight, było zwiększenie prędkości przepływu pracy. Wynika to z szybkiego i wszechstronnego zestawu diagnostycznego Insight. Możemy uzyskać dobry pomysł na problem z dyskiem twardym w ciągu kilku minut.

Jeśli problem nie dotyczy urządzeń mechanicznych lub oprogramowania układowego, możemy natychmiast rozpocząć klonowanie w narzędziu Insight lub Deepspar Disk Imager. Jeśli problem wymaga dalszej naprawy, będziemy kontynuować pracę z nim na komputerze z PC3000.

5# SalvationDATA

Narzędzia SalvationDATA są najbardziej przydatne ze względu na ich zdolność do bezpośredniej pracy z każdym producentem dysków twardych (np. Seagate, Hitachi, Maxtor itp.) I rozwiązywania problemów na samym dysku twardym (np. Uszkodzone oprogramowanie układowe lub ROM). Nie tak skomplikowany jak PC3000, ale przydatny zestaw narzędzi do posiadania.

Podobnie jak Data Compass firmy SalvationData, YEC produkuje sprzęt do klonowania dysków twardych z uszkodzonymi sektorami.

Posiadamy kilkanaście sprzętowych dysków twardych różnych producentów wraz z wiodącym oprogramowaniem diagnostycznym do dysków twardych. Do diagnostyki i naprawy dysków twardych wykorzystujemy szafę do pomieszczeń czystych ISO Class 5, stacje gorącego powietrza, narzędzia do lutowania do diagnostyki i naprawy PCB oraz najwyższej jakości narzędzia do wymiany głowy z HDDSurgery.

Nie zdradzając wszystkich naszych sekretów, możemy być pewni, że wykraczamy daleko poza możliwości oprogramowania do odzyskiwania danych, sprzętu komputerowego do naprawy lub niebezpiecznych “sztuczek” w Internecie, aby odzyskać dane tak bezpiecznie, dokładnie i szybko, jak to możliwe.