URZĄDZENIA

Reading Time: 4 minutes

Top 5 Data Recovery Hardware

Jest wiele rozwiązań sprzętowych do odzyskiwania danych, firmy które je produkują zawsze muszą być na czasie w stosunku do producentów dysków, bo jak wiemy nierzadko nowy dysk kupiony w sklepie po tygodniu możne nam zrobić niespodziankę i uszkodzić się mając w sobie wszystkie nasze dane, które tam właśnie umieściliśmy.

1# DeepSpar Disk Imager

Disk Imager z DeepSpar to zestaw do przywracania sprzętu, który jest pomocny w usłudze odzyskiwania danych drive-to-drive. Urządzenie składa się z systemu PC, który łączy się bezpośrednio z uszkodzonym napędem. Za pomocą sprzętu komunikuje się z dyskiem na niskim poziomie rejestru ATA. W związku z tym proces omija zwykle system BIOS wywołujący dysk twardy. Standardowa obsługa systemu BIOS nie pomaga w odzyskiwaniu uszkodzonych sektorów, ponieważ spowoduje to awarię systemu.

Imager dyskowy kontroluje wejście zasilania do jednostki źródłowej, dzięki czemu może ponownie zasilać źródło bez restartu. DeepSpar używa odpowiednich poleceń ATA i poleceń specyficznych dla dostawcy. Polecenia te są w stanie ominąć błędy ECC i zyskać potencjał do wysłania poleceń resetowania sprzętu i oprogramowania do napędu, które pomagają w kontrolowaniu “czasu oczekiwania na odczyt”. Limit czasu odczytu to zdefiniowana ilość czasu obliczana w milisekundach, jaką otrzymuje dysk twardy w celu odczytania określonego sektora w obrębie taśmy.

Jeśli dysk twardy osiągnie limit czasu odczytu przed odczytaniem sektora, to pominie ten sektor. Obraz dysku zachowuje zapis pominiętego sektora na mapie i zapewnia ponowne przetworzenie sektora w późniejszych przejściach. Za pomocą oprogramowania użytkownik końcowy może ustawić wszystkie polecenia i parametry zgodnie z wymaganiami. Funkcja mapy w obrazie dysku zapamiętuje pominięte sektory i błędy. Z tego powodu uruchamia wiele przebiegów bez konieczności ponownego przetwarzania wcześniej odczytanych sektorów. Przetworzy tylko błędy i pominie sektory. Zamiast tworzyć plik obrazu, wykorzystuje on różne techniki i polecenia do tworzenia obrazu sektorów źródłowych bezpośrednio do dysku docelowego.

2# ACE Laboratory – PC-3000 Express System

PC-3000 Express System firmy ACE Laboratory to potężny kombajn oparty na oprogramowaniu sprzętowym do odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku, na którym działają interfejsy ATA i IDE. System zapewnia obsługę wielu dostawców, ułatwiając użytkownikowi podłączenie dowolnego dysku twardego, uzyskanie dostępu do uszkodzonego dysku i wybór odpowiedniego działania w celu pobrania zawartości. Jeśli czas i prędkość są ważne dla klienta, rozwiązaniem jest PC-3000 Express System. System odzyskiwania sprzętowego działa wydajnie i efektywnie podczas pracy z dużą prędkością, aby odczytać uszkodzone sektory z uszkodzonego dysku twardego. Zaletą korzystania z systemu jest możliwość zezwolenia na wykonanie czterech różnych zadań odzyskiwania w tym samym wystąpieniu bez utraty szybkości dla żadnej z operacji.

System sprzętowy jest pomocny w przypadku małych laboratoriów, które wykonują pilne zadania i większych firm, które wymagają szybkiego przetwarzania w odzyskiwaniu gigabajtów danych. Użytkownik może ustawić parametry za pomocą dostarczonego oprogramowania i wykonać operację pobierania danych.

3# Nanoforensico

Nanoforensic, założona w 2008 roku, jest odsprzedawcą komponentów sprzętowych i programowych z zakresu informatyki śledczej. Platforma działa jako pojedyncza stacja do zakupu oprogramowania kryminalistycznego, sprzętu kryminalistycznego, stacji roboczych, powielaczy sądowych, blokerów zapisu, sprzętu mobilnego i oprogramowania, wraz z oprogramowaniem do odzyskiwania danych i rozwiązaniami sprzętowymi. Obszerny zbiór sprzętu w kategorii odzyskiwania danych zapewnia potrzebną odpowiedź dla klienta, który szuka rozwiązania do odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku twardego.

4# Atola “Insight”

“Insight” firmy Atola Technology to jedno z najnowszych profesjonalnych narzędzi do odzyskiwania danych. Chociaż jest to mniej więcej taki sam koszt jak PC3000, z mniejszymi możliwościami naprawy oprogramowania układowego, dobrze radzi sobie z napędami klonującyni (podobnymi do Deep Disk Imager).

Ale jednym z głównych powodów, dla których zainwestowaliśmy w Atola Insight, było zwiększenie prędkości przepływu pracy. Wynika to z szybkiego i wszechstronnego zestawu diagnostycznego Insight. Możemy uzyskać dobry pomysł na problem z dyskiem twardym w ciągu kilku minut.

Jeśli problem nie dotyczy urządzeń mechanicznych lub oprogramowania układowego, możemy natychmiast rozpocząć klonowanie w narzędziu Insight lub Deepspar Disk Imager. Jeśli problem wymaga dalszej naprawy, będziemy kontynuować pracę z nim na komputerze z PC3000.

5# SalvationDATA

Narzędzia SalvationDATA są najbardziej przydatne ze względu na ich zdolność do bezpośredniej pracy z każdym producentem dysków twardych (np. Seagate, Hitachi, Maxtor itp.) I rozwiązywania problemów na samym dysku twardym (np. Uszkodzone oprogramowanie układowe lub ROM). Nie tak skomplikowany jak PC3000, ale przydatny zestaw narzędzi do posiadania.

Podobnie jak Data Compass firmy SalvationData, YEC produkuje sprzęt do klonowania dysków twardych z uszkodzonymi sektorami.

Posiadamy kilkanaście sprzętowych dysków twardych różnych producentów wraz z wiodącym oprogramowaniem diagnostycznym do dysków twardych. Do diagnostyki i naprawy dysków twardych wykorzystujemy szafę do pomieszczeń czystych ISO Class 5, stacje gorącego powietrza, narzędzia do lutowania do diagnostyki i naprawy PCB oraz najwyższej jakości narzędzia do wymiany głowy z HDDSurgery.

Nie zdradzając wszystkich naszych sekretów, możemy być pewni, że wykraczamy daleko poza możliwości oprogramowania do odzyskiwania danych, sprzętu komputerowego do naprawy lub niebezpiecznych “sztuczek” w Internecie, aby odzyskać dane tak bezpiecznie, dokładnie i szybko, jak to możliwe.