Odzyskaj Spokój

Jak odzyskać usunięte pliki z dysku RAW?

Jak odzyskać usunięte pliki z dysku RAW?

W przetwarzaniu danych termin Disk Raw jest używany w odniesieniu do dostępu do dysku twardego na surowym poziomie binarnym, poniżej systemu plików i przy użyciu danych partycji w MBR. W przypadku uszkodzenia dowolnego dysku twardego, który system plików jest teraz RAW. Podczas gdy inna partycja działa normalnie. Na razie prawdopodobnie wszystkie dane na dysku zostaną utracone z tego powodu.

Co może powodować pojawienie się dysku RAW w systemie Windows 10?

  • Inwazja wirusowa: gdy część tabeli partycji dysku twardego z informacjami o partycjach, takimi jak pozycja początkowa i końcowa, jest uszkodzona lub uszkodzona z powodu infekcji wirusem komputerowym. Wtedy twój dysk otrzyma system plików RAW.
  • Liczba dysków twardych i partycji: jednoczesne uruchamianie zbyt wielu dysków twardych i partycji na komputerze może również powodować problemy z partycjami RAW.
  • Instalacja systemu: czasami po wymianie starego systemu operacyjnego na nowy system plików dysku systemowego może nie być rozpoznawany przez system operacyjny.

Jak odzyskać utracone dane z dysku RAW?

Czy cierpisz na utratę danych z powodu RAW Disk na swoim komputerze z Windows 10? Tutaj UltData – Windows Data Recovery będzie twoim dobrym asystentem, aby sobie z tym poradzić. Przed rozpoczęciem upewnij się, że pobrałeś go i zainstalowałeś na swoim komputerze.

Krok 1. Uruchom program na komputerze. Wybierz lokalizację i naciśnij „Skanuj”, aby zobaczyć utracone pliki. Lokalizację możesz ustalić samodzielnie, na przykład na pulpicie, w moim dokumencie lub na jednym z dysków twardych.

Wybierz jedno miejsce

Krok 2. Możesz wyświetlić podgląd plików, które można odzyskać, takich jak filmy, dokumenty, obrazy i inne, według ścieżki, typu pliku lub utworzonego czasu.

podgląd plików
Uwaga: jeśli nie możesz znaleźć plików, które chcesz odzyskać, kliknij Głębokie skanowanie, które może skanować wiele plików, ale zajmuje to więcej czasu.

Krok 3. Na koniec sprawdź pliki i naciśnij „Przywróć”. Następnie kliknij „Przeglądaj”, aby wybrać lokalizację prawidłowego zapisania odzyskanych plików. Nie zapisuj danych w lokalizacji, w której dane zostały utracone w przypadku ponownego zapisu.