Odzyskaj Spokój

Krytyczne czynniki sukcesu wymiany zespołu głowic dysku.

Wymiana zespołu dysku głowicy jest czasami konieczna w przypadku uszkodzenia napędu głowic. Jest to skomplikowane i czasochłonne zadanie, które MiP Data & Forensic z powodzeniem wykonał setki razy.

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​udana wymiana głowic (Head Disk Assembly) ma następujące cechy:

Wybierając dysk dawcy, musi on dokładnie odpowiadać uszkodzonemu dyskowi.

Musi mieć ten sam numer modelu, ten sam numer seryjny (pierwsze trzy znaki numeru seryjnego) i ten sam numer wersji. „Zbliżone dopasowanie” nie zadziała, musi być dokładnym dopasowaniem.

Wysokość lotu głowicy musi być dokładnie taka sama, jak w starym zespole dysku głowicy. Nieprawidłowa wysokość lotu spowoduje słaby lub nasycony sygnał.

Stos głowic musi być idealnie wyrównany w tej samej pozycji, co głowice oryginalne. Jeśli wyrównanie jest nieodpowiednie, wystąpi nadmierna „ekscentryczność” między głowicą a talerzem, której serwo napędu może nie wyśledzić.

Rozstaw głowic musi być taki sam jak w oryginalnym HDA. Jeśli odstępy nie są prawidłowe, pakiet głowic dysku nie zostanie pomyślnie załadowany.

Środki talerzy powinny idealnie do siebie pasować. Jeśli nie są idealnie dopasowane, serwo nie będzie w stanie wyśledzić nieprawidłowości.

Podczas wymiany talerzy lub ich przekładania ważne jest, aby inżynier odzyskiwania danych prawidłowo po dokręcał śruby do ponownego zapuszczenia dysku. Jeśli nie zostanie przyłożony wystarczający nacisk, talerze mogą się wypaczać.

Głowice napędu mogą tolerować niewielkie zniekształcenia podczas lotu, ale zbyt duża i dokładna synchronizacja między głowicami a talerzami jest bardzo trudna.

 

Adresy punktów przyjmujących zlecenia można zobaczyć pod tym linkiem “Punkty przyjmowania zleceń

MiP Data & Forensic oferuje odzyskiwanie utraconych danych z najcięższych przypadków uszkodzeń dysków twardych i dysków SSD w największym europejskim  Centrum odzyskiwania danych w Warszawie