Odzyskaj Spokój

Specjalne narzędzia do formatowania dysków SSD

Większość producentów dysków SSD opracowuje własne narzędzia do zarządzania i bezpiecznego usuwania danych z dysków.

Zazwyczaj narzędzia te można pobrać bezpłatnie w necie lub dołączone są wraz dyskiem na płycie CD.

Na przykład Kingston SSD Manager narzędzie od producenta dysku, które zapewnia pełną kontrolę i monitorowanie wszystkich ustawień na dyskach SSD firmy Kingston.

Pomaga użytkownikom śledzić wszelkiego rodzaju problemy z dyskiem, monitorować kondycję, wyświetlać pełną nazwę modelu i numer seryjny, automatycznie aktualizować oprogramowanie układowe dysku i umożliwiać bezpieczne odzyskiwanie danych po formacie dysku.

Dysk WD

Kingston SSD Manager jest obsługiwany we wszystkich systemach operacyjnych. Kingston SSD Menedżer nie jest kompatybilny z dystrybucjami systemu Mac OS lub Linux. NIE usuwa danych.

Podczas formatowania dysku faktycznie usuwasz stary system plików, który informuje system operacyjny, gdzie są przechowywane dane i mówi, gdzie przechowywać przyszłe dane. Po uruchomieniu szybkiego formatu system plików jest usuwany i zapisywany jest nowy.

Podobnie jest po uruchomieniu pełnego formatu. Sprawdza również, czy nie ma uszkodzonych sektorów, dlatego zajmuje to dużo więcej czasu. Jest to szkodliwe dla dysków SSD, ponieważ mają one ograniczoną liczbę cykli odczytu / zapisu, a pełny format będzie przechodził przez komórkę po komórce i zapisywał/czytał na niej dane.

Zasadniczo bierzesz starą mapę danych i zastępujesz ją nową, nową wersją. Gdy sformatujesz system plików za pomocą nowego, w rzeczywistości po prostu informuje system operacyjny, że stare dane to wolne miejsce na zapisanie nowych danych. Dane nadal tam są, ale teraz są oznaczone jako dostępne, aby można było nad nimi zapisać nowe dane.

To samo dzieje się również podczas usuwania plików z komputera. Dane są nadal dostępne, przestrzeń jest po prostu uważana za darmową nieruchomość do zastąpienia. Istnieje wiele programów i metod odzyskiwania danych ze sformatowanego dysku; tak naprawdę to nie jest takie trudne.

 

 

Oprogramowanie zawiera funkcję bezpiecznego usuwania lub kasowania wszystkich danych na dysku, ale jest aktywna tylko wtedy, gdy dysk SSD nie jest używany jako dysk systemowy. W szczególności dysk twardy naprawa ta potrwa do czasu odzyskania danych.

Najtrudniejszy sposób na usunięcie zarówno dysków HDD, jak i SSD. Po formacie dysku odzyskiwanie danych jest wysoce prawdopodobne. Z tego powodu opracowano najbardziej agresywny sposób przetwarzania danych nie pozostawia po sobie żadnych informacji.

Opiera się na stopieniu fizycznego urządzenia pamięci masowej. Dla tej konkretnej metody opracowano specjalny standard NIST. Specjalnie licencjonowane maszyny są zaprojektowane do podgrzewania dysków do najwyższych temperatur, co zamienia je w kawałki złomu i oczywiście bardzo wrażliwe informacje takie jak tajemnice stanu wymagają takich metod gwarancyjnych.

 

Adresy punktów przyjmujących zlecenia można zobaczyć pod tym linkiem “Punkty przyjmowania zleceń

MiP Data & Forensic oferuje odzyskiwanie utraconych danych z najcięższych przypadków uszkodzeń dysków twardych i dysków SSD

w największym europejskim Centrum odzyskiwania danych w Warszawie