Uszkodzenie elektroniki dysku

Usterki elektroniczne na dyskach twardych mogą być spowodowane wieloma różnymi problemami, ale najczęstsze problemy są związane z zasilaczem komputera lub zewnętrzną obudową, w której znajduje się dysk.

Nasz zespół inżynierów elektroników świadczy usługi odzyskiwania danych z dysków twardych, w których wystąpiła awaria elektroniczna spowodowana co najmniej jednym z poniższych typów zdarzeń:

 1. Nieprawidłowe lub nadmierne napięcie
  Przepięcie na dysku twardym może spowodować natychmiastowy problem. Typowe scenariusze, które widzą technicy TRC, to przypadkowe użycie zasilacza laptopa z zewnętrznym lub przenośnym dyskiem twardym oraz awaria zasilacza (zasilania) komputera, w którym znajduje się dysk twardy. Niektóre z objawów tego typu problemu obejmują:
 2. Dysk twardy nie włącza się lub nie obraca się jak zwykle
 3. Brak dostępu do danych zawartych na uszkodzonym urządzeniu
 4. Brak rozpoznawania urządzenia w BIOS-ie komputera lub procedurze POST
 5. Widoczne uszkodzenie drukowanej płytki elektroniki napędu
 6. Często odczuwalny lub gryzący i nieprzyjemny zapach spalenizny
 7. Awaria podzespołu elektronicznego na elektronice

W przypadku tego typu awarii elektroniki napęd nie musi doświadczać nieprawidłowości w dostawie energii elektrycznej, często problem prowadzący do tego rodzaju awarii leży w samej płytce drukowanej lub samym komponencie i nie jest wymagany żaden wpływ zewnętrzny.

Wiele problemów może prowadzić do przepalenia podzespołu na płytce drukowanej twojego napędu, niektóre z bardziej powszechnych symptomów tego typu problemu są poniżej:

 1. Twój komputer może nie działać zgodnie z oczekiwaniami, może odmówić włączenia
 2. Twój dysk twardy przestanie być rozpoznawany
 3. Oznaki spalania i uszkodzeń fizycznych komponentów dysku twardego
 4. Układ sterownika silnika na płytce drukowanej jest częstą przyczyną awarii elektroniki. Ten chip może dość wyraźnie wypalić się i uniemożliwić obracanie się dysku. Większość producentów napędów używa chipów kontrolera silnika od firm zewnętrznych.