Urządzenia pamięci masowej Toshiba eUFS

Reading Time: 2 minutes

Urządzenia pamięci masowej UFS firmy Toshiba do zastosowań motoryzacyjnych

Firma Toshiba w tym miesiącu ogłosiła, że ​​rozpoczęła próbki pierwszych w branży wbudowanych urządzeń pamięci masowej UFS klasy przemysłowej do systemów ADAS i systemów informacyjno-rozrywkowych. Nowe chipsety eUFS oferują pojemności od 16 GB do 128 GB (z opcją 256 GB w drugim kwartale 2018 r.), Obsługują ekstremalne temperatury i obsługują wiele funkcji zaprojektowanych w celu zwiększenia ich niezawodności i zapewnienia stałej wydajności.

Urządzenia pamięci masowej Toshiba eUFS do zastosowań motoryzacyjnych bazują na sprawdzonej w firmie lampie błyskowej 128 Gb MLC NAND wykonanej z wykorzystaniem technologii procesowej 15 nm, a także wbudowanego kontrolera. Urządzenia są zgodne ze specyfikacją UFS 2.1 HS-G3, więc używają dwóch pełno-dupleksowych pasm HS-Gear3 o szybkości transmisji danych 5,8 GT / s na ścieżkę i mogą zaoferować teoretyczną maksymalną przepustowość 1200 MB / s. Firma Toshiba nie udostępnia rzeczywistych numerów wydajności swoich urządzeń eUFS (inne niż powiedzenie, że wydajność sekwencyjnego odczytu urządzenia eUFS o pojemności 64 GB jest o 170% wyższa niż w przypadku jego urządzenia eMMC o pojemności 64 GB) i że nie ujawnia również szczegółów dotyczących kontrolera eUFS, można się tylko zastanawiać, które z rozwiązań pamięci masowej w rzeczywistości mogą trafić na szczytową prędkość połączenia.

Urządzenia eUFS firmy Toshiba mają kwalifikację AEC-Q100 Grade 2 i mogą pracować w ekstremalnych temperaturach w zakresie od -40ºC do 105ºC przez dłuższy czas. Ponadto oferują wiele funkcji poprawiających ogólną niezawodność i wytrzymałość, dzięki uprzejmości nowego kontrolera i kilku innych akcesoriów. Oprócz regularnego zarządzania NAND (złe zarządzanie blokami, korekcja błędów, niwelowanie zużycia, usuwanie śmieci itp.), Kontroler eUFS Toshiby monitoruje takie rzeczy, jak cykle P / E znoszone przez komórkę, temperaturę i inne (które firma Toshiba nie ujawnia). ) i zgłasza je procesorowi hosta, który w razie potrzeby może podjąć pewne działania. Na przykład, jeśli wbudowany czujnik wykryje, że temperatura urządzenia przekracza 105ºC, zgłasza to sterownikowi, który rozpoczyna dławienie urządzenia, aby obniżyć temperaturę i przekazuje powiadomienie do hosta SoC w celu podjęcia dalszych działań. Sterownik automatycznie wykonuje także funkcję “odświeżania” w celu przedłużenia przechowywania danych, przenosząc dane z komórki do komórki, aby utrzymać ładunki na przyzwoitych poziomach.

Próbki urządzeń pamięci masowej klasy eUFS firmy Toshiba są dostępne dla zainteresowanych stron. W międzyczasie firma Toshiba zamierza dodać do systemu 256 GB rozwiązanie eUFS (oparte na tej samej pamięci i kontrolerze) czasami w Q2. Ponieważ pojazdy potrzebują dużo czasu na opracowanie, niedługo firma Toshiba rozpocznie komercyjne wysyłki produktów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *